Koronawirus

Urządzenia przeciwwirusowe na koronawirusa

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to zagrożenie wymagające stosowania najnowocześniejszych technologii które zapewnią obywatelom najwyższy stopień bezpieczeństwa. Zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa oraz wszelkiego rodzaju instytucje państwowe od kilku miesięcy inwestują w różnego rodzaju urządzenia przeciwwirusowe na koronawirusa służące m.in. do kontrolowania temperatury ciała pracowników i tworzenia rozbudowanej bazy danych przebadanych osób. Oto najciekawsze rozwiązania sprzętowe przeznaczone do walki z rozprzestrzeniającą się chorobą COVID-19 dostępne w LABTrace.

 

Pomiar temperatury a koronawirus – dlaczego jest ważny?

Jednym z pierwszych i zarazem najpowszechniejszych objawów choroby COVID-19 jest podwyższona temperatura. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób zarażonych SARS-CoV-2 przechodzi infekcję w sposób bezobjawowy identyfikowanie pracowników lub interesantów z gorączką ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, ponieważ choroba COVID-19 u młodych osób przebiega zwykle łagodnie, jednak jest jednocześnie niebezpieczna dla ludzi starszych. W przypadku zarażenia muszą oni liczyć się z różnymi groźnymi powikłaniami w rodzaju zapalenia płuc. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia, należy stosować urządzenia przeciwwirusowe na koronawirusa.

Kontrolę temperatury pracowników w mniejszych budynkach i przestrzeniach pracy zapewniają poręczne urządzenia – termometry bezkontaktowe i kamery termowizyjne. Jeżeli jednak mówimy o dużych przedsiębiorstwach i placówkach takich jak szpitale, laboratoria, obiekty wojskowe, zakłady pracy i elektrownie, wówczas konieczne jest zastosowanie bardziej złożonych i wydajniejszych metod. Rozwiązanie tego problemu stanowią bramki detekcyjne z czujnikiem IR oraz systemy CCTV.

 

Bramki z funkcją mierzenia temperatury i detekcji metalu

Postawienie przed wejściem na teren pracy bramki detekcyjnej z czujnikiem temperatury znacznie ułatwi rutynową kontrolę pracowników w dużych przedsiębiorstwach. Badanie odbywa się poprzez zbliżenie czoła lub nadgarstka do czujnika IR – przy wykryciu podwyższonej temperatury uruchomi się alarm dźwiękowy i świetlny.

W ofercie LABTrace znajdują się dwa urządzenia przeciwwirusowe na koronawirusa – bramka do pomiaru temperatury SE-1008 wyróżnia się dużą wydajnością, dzięki której możliwe jest przeprowadzenie nawet do 70 badań w ciągu minuty. Dostępny jest również wariant z dwoma sensorami (jeden położony wyżej, drugi niżej), który ułatwia kontrolę osób poruszających się na wózku inwalidzkim. 

UB500-T – bramka mierząca temperaturę – posiada funkcję sześciostrefowej detekcji metali. Ta możliwość sprawia, że bramka sprawdzi się również w takich miejscach jak gmachy sądowe, zakłady karne lub do ochrony imprez masowych. Warto dodać, że w obu modelach zainstalowano licznik przejść i alarmów ułatwiający sporządzanie raportów.

 

Urządzenie do zdalnego pomiaru temperatury

system-cctv-do-zdalnego-pomiaru-temperatury-sunell-sn-t5

Kontrola temperatury w miejscach, w których przewija się wiele osób w tym samym czasie to nie lada wyzwanie logistyczne. Aby ułatwić to zadanie opracowano zaawansowany system CCTV Sunell SN-T5 urządzenie do zdalnego pomiaru temperatury. Zaprojektowany specjalnie do ochrony takich miejsc jak galerie handlowe, dworce autobusowe, kolejowe i lotniska. Największą zaletą tego systemu jest wysoka wydajność, która zapewnia kontrolę do 30 osób w jednym momencie. Niezwykle ważny jest fakt, że badanie odbywa się w sposób bezkontaktowy i całkowicie dyskretny. Zapobiegnie to wybuchowi ewentualnej paniki w przypadku wykrycia osób z gorączką.

Urządzenia przeciwwirusowe na koronawirusa, takie jak ten system są elastyczne pod kątem optymalizacji. Można go więc zainstalować w jednym lub w wielu pomieszczeniach. Obsługa kamer odbywa się poprzez dedykowaną platformę operacyjną pozwalającą na tworzenie bazy danych przebadanych osób oraz sporządzanie na ich podstawie wykresów statystycznych i analiz. Dzięki systemowi Sunell kontrola na dużych, zaludnionych obszarach stanie się prosta i efektywna.

Kabina dezynfekująca – dla obiektów wojskowych, uniwersytetów i banków

mobilna-kabina-dezynfekujaca-z-termometrem-na-podczerwie

Mobilna kabina dezynfekująca to w rzeczywistości zbiór różnych narzędzi do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Różnorodny charakter czyni z niej jedno z najskuteczniejszych rozwiązań antywirusowych, jakie można znaleźć na rynku. Podajnik z żelem antywirusowym do rąk i specjalne dysze do dezynfekcji całego ciała gwarantują najwyższy stopień higieny osób wchodzących lub wychodzących z budynku lub obiektu.

Czujnik IR dokona precyzyjnego pomiaru temperatury, a kamera sprzężona z systemem rozpoznawania twarzy ułatwi kontrolę pracowników oraz identyfikację nieautoryzowanych osób. Dodatkowo możliwe jest rozszerzenie funkcjonalności o opcjonalne komponenty takie jak zapasowy zbiornik na płyn dezynfekujący, ekrany LCD do wyświetlania reklam (idealne rozwiązanie dla galerii handlowych) i bramki wejściowe z termometrem IR. Kabina może zostać zoptymalizowana pod konkretne miejsce przeznaczenia – np. uniwersytety lub szpitale. Dzięki temu możliwe jest dobranie takich rozwiązań i komponentów, które okażą się najbardziej potrzebne. Takiego rodzaju urządzenia przeciwwirusowe na koronawirusa sprawdza się w wielu publiczny placówkach.

Author

Natalia

Opiekun klienta Biznesowego dla rynku Polskiego.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *