Koronawirus

Kamera termowizyjna z pomiarem temperatury

kamera-z-pomiarem-temperatury

Bezkontaktowy pomiar temperatury to jeden z najlepszych sposobów do walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Wykrywanie osób z gorączką w miejscach pracy i użyteczności publicznej nie tylko zapewnia bezpieczeństwo obywatelom, lecz również przyczynia się do ograniczenia pandemii. Jednak w małych pomieszczeniach zainstalowanie dużej gabarytowo bramki z czujnikiem IR jest rzeczą niemożliwą. Na szczęście istnieje skuteczny zamiennik – kamera termowizyjna z pomiarem temperatury.

Termometr kontra koronawirus

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 świat stanął przed ogromnym wyzwaniem jakim jest zapewnienie obywatelom maksymalnej ochrony antywirusowej. Aby mu sprostać, państwa zaczęły wdrażać rozmaite środki bezpieczeństwa takie jak wymóg noszenia masek i dezynfekcji rąk w miejscach publicznych. Szybko też pomyślano o sposobach na przesiewową kontrolę obywateli za pomocą bramek detekcyjnych z czujnikiem IR.

Sposobach, dodajmy całkiem skutecznych – podwyższona temperatura to wszak jeden z podstawowych objawów choroby COVID-19. Oczywiście nie każdy obywatel z gorączką musi być zarażony koronawirusem. W dobie pandemii nie możemy pozwolić sobie jednak na ignorowanie jakichkolwiek alarmujących przesłanek.

Masowy przesiew pracowników oraz interesantów pozwoli na skierowanie osób potencjalnie zarażonych na dalsze badania diagnostyczne. Kontrola temperatury zapewnia więc bezpieczeństwo i komfort psychiczny, co ma niebagatelne znaczenie w tak trudnym okresie. Z ekonomicznego punktu widzenia pracodawcy stosujący tę metodę w znacznym stopniu niwelują ryzyko zawieszenia działalności gospodarczej w wyniku wykrycia ogniska choroby.

Termowizja do łatwego pomiaru temperatury

Problem pojawia się, kiedy taka kontrola musi zostać przeprowadzona w małym pomieszczeniu lub powierzchni biurowej piętrowego budynku – w takich miejscach masywna bramka detekcyjna zwyczajnie się nie zmieści. Skuteczną alternatywą opracowaną z myślą o ochronie niewielkich obiektów są kamery termowizyjne do pomiaru temperatury.

Urządzenia te wykrywają różnice temperaturowe obserwowanych obiektów przetwarzając je w czasie rzeczywistym na widzialny obraz. Różnice w prędkości wydzielania i pochłaniania ciepła obrazowane są na monitorze termowizora w postaci mozaiki barw. Termowizja od dziesiątek lat wykorzystywana jest w wielu dziedzinach – m.in. myślistwie, astronomii oraz podczas działań wojskowych. Teraz w dobie zagrożenia epidemiologicznego kamera termowizyjna do pomiaru temperatury przydaje się również do bezkontaktowego badania przesiewowego.

Kamera UT-160Hi – skuteczny pomiar temperatury w miejscu pracy
kamera-termowizyjna-ut-160hi-do-pomiaru-temperatury-ludzi

Jaka kamera termowizyjna sprawdzi się najlepiej do ochrony pracowników i klientów? Szczególnie polecamy model UT-160Hi – jest to kamera termowizyjna do pomiaru temperatury. Ten praktyczny termowizor zapewnia bezkontaktowy pomiar temperatury z dokładnością do 0,5° C. Kamera może być obsługiwana ręcznie lub podłączona do zewnętrznego monitora. To drugie rozwiązanie jest szczególnie wygodne – wystarczy ustawić sprzęt na stojaku w pobliżu wejścia by zyskać rozwiązanie działające podobnie do bramki detekcyjnej.

Osoba przechodząca musi zatrzymać się na odległość ok. 1 metra by poddać się szybkiej kontroli – wynik pojawi się wówczas na ekranie monitora. Kamera termowizyjna z pomiarem temperatury umożliwia też ustawianie wartości temperatury, które uruchomią alarm, a także zapisywanie przeprowadzonych badań na karcie pamięci o pojemności do 16 GB. Ta ostatnia funkcja ułatwi sprawowanie kontroli i sporządzanie raportów.

Kamera termowizyjna z pomiarem temperatury – zastosowanie

Trudno zliczyć wszystkie miejsca, w których bezpieczna i szybka kontrola temperatury okazuje się niezbędna. Przedszkola, szkoły, sklepy, urzędy administracyjne, przychodnie i biblioteki to tylko niektóre z nich. Dzięki temu, że kamera termowizyjna z pomiarem temperatury może być obsługiwana stacjonarnie i ręcznie świetnie sprawdzi się również w rękach strażników granicznych i policjantów kontrolujących osoby przebywające na kwarantannie.

Sprzęt posiada certyfikat CE, który dowodzi zgodność z restrykcyjnymi wymogami jakościowymi obowiązującymi w Unii Europejskiej. Wybierając kamerę termowizyjną do pomiaru temperatury UT-160Hi zyskasz więc pewność zakupu sprawdzonego, niezawodnego produktu, który zagwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Author

Natalia

Opiekun klienta Biznesowego dla rynku Polskiego.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *