Koronawirus

Deficyt sprzętów medycznych przeciw koronawirusowi w Polsce

W czasie pandemii koronawirusa dostęp do narzędzi antywirusowych jest kwestią kluczową. Rosnąca liczba zachorowań wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na maski ochronne, środki dezynfekujące, termometry oraz inne produkty. Jednak w związku z tym, że świat nie był gotowy na obecną sytuację, dostęp owych towarów jest znacznie utrudniony. Części z artykułów brakuje zupełnie, część jest zaś sprzedawana po zawyżonych cenach, nawet kilkakrotnie wyższych od wartości sprzed epidemii. Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja z zaopatrzeniem w produkty antywirusowe w naszym kraju.

Maski ochronne przeciwwirusowe – towar pierwszej potrzeby

Jeszcze kilka miesięcy temu zakup środka odkażającego lub maski ochronnej nie wiązał się ani z dużym problemem, ani tym bardziej z wysokimi kosztami. Nic dziwnego – produkty takie nie znajdują się zwykle na pierwszym miejscu listy najpotrzebniejszych zakupów. Jednak sytuacja zmieniła się diametralnie, kiedy to na przełomie lutego i marca koronawirus rozprzestrzenił się na cały świat. Wówczas nastąpiło prawdziwe szaleństwo – domorośli biznesmeni zaczęli masowo kupować towary z aptek, drogerii i hurtowni po to, by sprzedawać je później po zawyżonych cenach. Notowania giełdowe przedsiębiorstw jakkolwiek związanych z produkcją i dystrybucją tego rodzaju towarów wystrzeliły w górę, zaczęły też powstawać nowe firmy specjalizujące się w tym obszarze rynku. Dorobić się jest niektórym bardzo łatwo, jednak takie praktyki odbijają się mocno na konsumentach. Nie dość, że na półkach brakuje towarów dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują, to jeszcze maski sprzedawane na portalach aukcyjnych zwykle wykonywane są z możliwie najtańszych materiałów – nie dają więc skutecznej ochrony przed koronawirusem.

Produkty antyciwwirusowe bez certyfikatów

Brak dostępności nie tyczy się jedynie masek. W obliczu epidemii firmy i instytucje państwowe kupują na potęgę również sprzęty ułatwiające kontrolę stanu zdrowia obywateli. Stosowanie ich jest szczególnie ważne we wszelkich miejscach pracy, lokalach usługowych, szpitalach, lecznicach oraz urzędach. Niestety, na rynku mamy deficyt profesjonalnych urządzeń antywirusowych takich, jak termometry elektroniczne lub specjalne kamery termowizyjne. Na domiar złego towary dostępne okazują się produktami w większości pozbawionymi niezbędnych dokumentów potwierdzających ich jakość oraz skuteczność. Zakup certyfikowanych urządzeń i akcesoriów antywirusowych leży w interesie całego społeczeństwa – ich stosowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa obywateli, a także pomoże w zahamowaniu epidemii.

Oryginalne sprzęty i akcesoria do zwalczania koronawirusa – wybierz ofertę LABTrace

Sklep detektywistyczny Spy Shop od samego początku swojego istnienia dokłada wszelkich starań, aby dostępne produkty były jak najwyższej jakości. Z tego powodu w ofercie LABTrace znajdują się najnowocześniejsze sprzęty i akcesoria do walki z koronawirusem posiadające wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty (w tym również certyfikat CE). Nasze bramki z funkcją pomiaru temperatury gwarantują precyzyjną kontrolę, a wytrzymałe maski z filtrem N95 skutecznie chronią przed zarażeniem. Artykuły antywirusowe nadadzą się zarówno do użytku przez osoby prywatne,  jak i przedsiębiorstwa, które szukają skutecznych sposobów ochrony dla swoich pracowników i interesantów.

Author

Natalia

Opiekun klienta Biznesowego dla rynku Polskiego.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *